Sosyal Medya

Sosyal-Medya3Dünya üzerinde milyonları bulan takipçi sayılarıyla, her gün gücünü arttıran Sosyal Medya; bireylerin, toplulukların, firmaların ve markaların; birbirleriyle etkin ve sürekli bir iletişimde olduğu kocaman bir evren haline geldi.

Facebook, Twitter, Pinterest, Google+, Linkedin gibi dünya üzerinde milyonlarca takipçi sayılarına ulaşan sosyal ağlara her gün bir yenisi daha ekleniyor. Günümüzde tüketiciler, markalarla interaktif bir iletişimde olabilmek için sosyal medyayı tercih etmektedirler. Bu da gösteriyor ki, sosyal medyada var olmayan markaların, marka bilinirliğini arttırması ve markasına değer katması oldukça zor.

Geleneksel medyanın aksine, marka ve tüketici arasında karşılıklı ve sürekli bir etkileşim olanağı sunan sosyal medya iletişiminde; tüketicinin ihtiyaç ve isteklerini belirlemek çok daha kolay… Bu etkileşimi doğru yönetebilen markalar, hedef kitleleriyle daha samimi ve etkin bir iletişim kurma ve onların hayatlarının önemli bir parçası olma şansına sahip olabilmektedirler.

Markalar, sosyal medya ile geniş bir hedef kitleye, çok daha kısa bir sürede ve çok daha düşük maliyetle ulaşabilmektedir. Ancak markaların sosyal medya evreninde kaybolmaması ve rakiplerinden daha hızlı adımlarla farklılaşabilmesi, hedef kitlesine en uygun stratejiyle ve doğru sosyal medya mecralarında yer almasıyla mümkün… Önemli olan her markanın her sosyal ağda pasif bir şekilde yer alması değil, markaya uygun platformları belirleyip bu sosyal ağlarda etkin bir şekilde yer almasıdır.

Sosyal-Medya2

Sosyal Medya iletişimi; markaya uygun, uzun soluklu, etkin ve dinamik bir stratejik planlamayı gerektirmektedir. Körfez Ajans ekibi olarak, sosyal medyanın, sadece geleneksel medyayı destekleyen bir mecra olmadığını düşünüyor; kendi dili, dengeleri ve stratejisi olan bir iletişim platformu olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, hizmet verdiğimiz markaların sosyal medya yönetimini başlı başına bir iletişim stratejisi olarak planlamaktayız. Markanız için belirlediğimiz sosyal medya stratejisini cebimize koyarak; markanızın sosyal medyada en çok “takip edilen” ve “konuşulan” olması için, “yaratıcılığımızı” ve “fikirlerimizi” çıktığımız sosyal medya iletişim yoluna döşeyerek, hedef kitlenizle sürekli ve etkin bir iletişim sürdürüyoruz.

��